Domowe sposoby na zagęszczenie włosów

Włosy słabe, matowe, przerzedzające się i cienkie to problem dużej grupy ludzi. Często winny jest stres czy niewłaściwe odżywianie, które nie zapewnia odpowiedniej ilości mikroelementów i witamin niezbędnych dla wzrostu włosów. Jednak nierzadko wolny porost włosów i ich wypadanie jest spowodowane osłabieniem organizmu wskutek wkraczania w dojrzały wiek, kiedy włosy potrzebują szczególnej pielęgnacji, a także wskutek chorób i stanów obciążających organizm, np. okres poporodowy, czy karmienie piersią. W takich sytuacjach warto szczególnie zadbać o kondycję włosów, a najlepsze i najtańsze są domowe sposoby na zagęszczenie włosów, które można znaleźć w każdym domu, bez wydawania na nie fortuny.

Nie od dziś wiadomo, że  rewelacyjnym sposobem na odżywienie, nawilżenie, a tym samym zagęszczenie włosów jest ich olejowanie. W tym celu polecany jest olej kokosowy, oliwa z oliwa lub mieszanka olejów roślinnych: olejku lawendowego, olejku z dzikiej róży, olejku jojoba oraz olejku z tymianku. Olej należy delikatnie podgrzać, wmasować we włosy i skórę głowy i pozostawić na 10 – 15 minut, po czym dokładnie spłukać. Poza odżywieniem zapewniającym zagęszczenie, zabieg pomaga również usunąć zanieczyszczenia zatykające pory i hamujące porost włosów.

Nawilżające i wzmacniające działanie ma także awokado, które warto używać w połączeniu z oliwą z oliwek, zapewniając tym samym maksymalne odżywienie umożliwiające szybszy porost włosów. Podobne efekty można uzyskać stosując do płukania włosów wywar powstały z gotowania cebuli. Bardzo skuteczny jest również ocet jabłkowy przygotowany w postaci mieszanki – 1 szklanka wody na ¼ szklanki octu, którą należy nałożyć na włosy przed ich umyciem. Jest to najlepszy sposób na pobudzenie mieszków włosowych i zagęszczenie włosów.

Najbardziej potrzebnym składnikiem dla wzrostu włosów jest białko, dlatego warto przynajmniej raz w tygodniu nałożyć na włosy maseczkę z dwóch białek jaj. Maskę należy trzymać na włosach około 30 minut pod czepkiem/ręcznikiem, po czym dokładnie spłukać. Stosując m. in. takie naturalne, pozbawione konserwantów preparaty można uzyskać najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *