Jak przyspieszyć wzrost włosów?

Od lat poszukujesz skutecznej metody na szybszy porost twoich pasm, ale żaden z nich nie okazał się na tyle skuteczny, aby pozostać mu wiernym? Podstawę stanowi odpowiednio dobrana pielęgnacja i kilka dodatkowych, drobnych czynności, które spowodują, że niedługo zaczniesz cieszyć się długimi i gęstymi kosmykami. Zawsze istnieje możliwość przedłużenia włosów, ale póki co, warto skupić się na mniej radykalnych sposobach, bez narażania pasemek na nadprogramowe zniszczenia.

Skomponuj dobrze swoją dietę. Powinna być ona bogata w cynk, żelazo, witaminę B12 i wapń. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie ryby, soczewica, jajka, orzeszki. To wszystko, co możesz robić od wewnątrz. Natomiast, jeśli chodzi o zewnętrzną walkę o długie włosy, istnieje kilka wskazówek, które mogą okazać się kluczowe. Przede wszystkim nie katuj kosmyków zbyt gorącą lub zbyt zimną wodą. To spowoduje rozregulowanie gruczołów łojowych i doprowadzi do osłabienia cebulek i wypadania, a przecież zależy nam na odwrotnym efekcie.

Niezawodnym sposobem na porost na pewno jest masaż skóry głowy. Chodzi o poprawienie ukrwienia, pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. Masujemy skalp okrężnymi ruchami, nie plącząc pasm i nie robimy tego zbyt gwałtownie. Można robić to przy myciu, ale również z użyciem ulubionego olejku na sucho. Zaopatrz się w dobry szampon i odżywkę z przeznaczeniem do osłabionych pasm, a najlepiej takie, które dodatkowo będą stymulowały cebulki.

Na rynku dostępne są także preparaty na wypadanie włosów na bazie skrzypu, czy pokrzywy. Ogranicz lakiery i pianki, które przepełnione są po brzegi chemią. I najważniejsze. Podcinaj końcówki. Regularne skracanie nie sprawi, że kosmyki staną się bardziej gęste, ale potraktowane w ten sposób na pewno szybciej urosną. Równie ważny jest wybór dobrej szczotki. Powinna nie szarpać pasemek, dokładnie je rozczesywać i masować skórę. Najlepiej nadają się do tego drewniane modele z naturalnym włosiem. Rozprowadzają potrzebne sebum po całej długości, przy okazji odżywiając czuprynę.

Wcale nie musisz przedłużać włosów, żeby jak najszybciej osiągnąć upragniony efekt, gdyż samodzielne i czasem mozolne zapuszczanie pomoże ci docenić uzyskane rezultaty. Częstym problemem długich pasm jest ich ciężkość. Jeśli ich waga będzie zbyt wielka, możemy to przypłacić oklapniętymi kosmykami.

Aby tego uniknąć wystarczy zdecydować się na preparat na wypadanie włosów, a raczej na miejscowe zagęszczenie i poprawienie objętości. Taki w swoim asortymencie posiada Dr Hair. Skład produktu opiera się na mikrowłóknach keratyny, które stanowią naturalny budulec kosmyków. Teraz już wiesz, jak przyspieszyć ich wzrost, a przy okazji poprawić ogólny wygląd.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym przedstawiono przyczyny wypadania włosów. Warto je poznać, by ograniczyć wypadanie włosa. Poświęć chwilę na lekturę – zrób to dla swoich włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *