Jak zagęścić włosy i sprawić, by były grubsze?

Grubość naszych włosów zależy przede wszystkim od predyspozycji genetycznych – niektórzy z nas cieszą się grubymi i gęstymi włosami, inni z kolei nie mają takiego szczęścia. Nie znaczy to, że taki stan utrzymuje się przez całe życie. Wskutek niewłaściwej pielęgnacji, zaniedbywania się, niedoborów odżywczych czy chorób, włosy mogą ulegać ścieńczeniu, a nawet wypadać.

Proces ten bywa też naturalnym następstwem starzenia się organizmu – osłabienie struktury włosa obserwujemy m.in. u kobiet po przekwitaniu. Nie ma jednak powodów do paniki. Nie oznacza to, że nie ma sposobów, jak zagęścić włosy. W istocie dostępny jest ich szeroki wachlarz i przy włożeniu odrobiny wysiłku jesteśmy w stanie skutecznie zadbać o naszą fryzurę.

Uzupełnianie włosów najlepiej zacząć od uzupełnienia niedoborów w diecie, ponieważ odpowiednie odżywianie włosów to bardzo ważne. Takie pierwiastki, jak cynk, selen czy miedź biorą udział w tworzeniu włókna włosa, dlatego musimy dostarczać ich w odpowiednich ilościach. Niezwykle ważne są też witaminy, szczególnie z grupy B.

Oprócz produktów spożywczych je zawierających możemy wspomagać się specjalnymi szamponami i odżywkami (np. witaminę B5 znajdziemy w produktach z dodatkiem pantenolu).

Wszelkie kosmetyki powinny być lekkie, najlepiej, jeśli są przystosowane konkretnie do włosów cienkich. Odżywki i maseczki z płynną keratyną, rycyną i substancjami regenerującymi idealnie sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Dobre lakiery i pianki dadzą efekt zwiększonej objętości, a jednocześnie nie będą obciążać włosa.

Można więc wysnuć wniosek – dobre odżywienie skóry głowy i włosów = grubsze i silniejsze kosmyki. Jednak jak zagęścić włosy, gdy żadna z naturalnych metod ich pogrubiania nie przynosi skutku? Na szczęście możemy uciec się do wizualnego zagęszczenia fryzury, nie ingerując już w strukturę naszych włosów. Popularne są barwniki, henny, które nałożone na głowę dają efekt mocniejszych i grubych pasemek. Wspomóc możemy się doczepami. Taki zabieg kosmetyczny oferuje większość dobrych salonów.

Wykorzystywane są naturalne lub syntetyczne pukle, a cena doczepek waha się w zależności od rodzaju ich przytwierdzenia (od tego zależy ich wytrzymałość i czas użytkowania). Jedną z nowszych i najciekawszych metod uzupełniania włosówposypki z nanowłókien keratynowych. Umieszcza się je na skórze głowy i rozczesuje – efekt zagęszczonych włosów z wypełnionymi ubytkami osiągamy natychmiastowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *