Wypadanie włosów u mężczyzn – rozwiązaniem mikroskóra

Łysienie może dotknąć każdego – choć kojarzy nam się głównie z charakterystycznymi zakolami u panów po trzydziestce, przyczyn i rodzajów łysienia jest o wiele więcej. Wypadanie włosów u mężczyzn i kobiet może być wynikiem choroby, ogólnoustrojowej lub miejscowej skóry głowy.

Czasem powodem jest tryb życia – na wypadanie włosów wpływa duża ilość stresu, niewłaściwa dieta czy pielęgnacja fryzury. Chwytamy się różnych sposobów, żeby temu zaradzić. Zazwyczaj zaczynamy od specjalnych szamponów i odżywek, które mają przyspieszyć porost włosów i odbudować osłabione włókna, często też decydujemy się na zabiegi kosmetyczne poprawiające ukrwienie i odżywienie skóry głowy. Gdy żadne z tych sposobów nie przynoszą skutku, pozostaje nam uzupełnienie ubytków. Powszechnie używane są doczepy z włosów naturalnych lub syntetycznych, które obecnie wypierają peruki.

Ostatecznością z reguły jest przeszczep włosów, w którym pobiera się włosy z obszarów nieobjętych łysieniem i wszczepia je w obszary nim dotknięte. Istnieją mniej inwazyjne i skuteczniejsze metody zagęszczania włosów. Cena jest niestety odpowiednio wyższa. Jedną z nich jest wykorzystanie mikroskóry.

W przeciwieństwie do transplantacji włosów jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla zdrowia. Polega ona na umieszczeniu prawdziwych włosów na specjalnej, bardzo cienkiej membranie imitującej skórę. Znajdują się w niej pory, w których zaczepiają się cebulki. Cały proces przygotowania mikroskóry trwa dość długo, z kolei sam zabieg jest szybki i bezbolesny.

Zaletami jest niewątpliwie zadowalający efekt estetyczny – linia nasady wygląda naturalnie, podobnie jak cała mikroskóra, którą ciężko odróżnić od naszej własnej.  Mocowanie jest silne, więc nadaje się do uprawiania sportu, chodzenia na basen, czy spania w mikroskórze. Dodatkowo, systemy można w łatwy sposób wymieniać, dlatego możliwe jest imitowanie wzrostu włosów czy zmiana fryzury.

Pielęgnacja mikroskóry przebiega podobnie jak zwykłych włosów. Dostępne są szampony specjalnie przystosowane do systemu. Głowę myje się tak samo, jak w przypadku naturalnych włosów.

Wypadanie włosów u mężczyzn rozwiąże mikroskóra. Do umocowania bazy nie są potrzebne własne włosy, dlatego skorzystać z niej mogą nawet osoby całkowicie łyse. Oczywiście nie wyklucza to stosowania jej nawet w przypadku mniej przerzedzonych włosów.

Jest to jedna z bardziej kosztownych metod zagęszczania włosów. Cena takiej usługi to ok. 5 tysięcy złotych, choć waha się w zależności od rozmiaru mikroskóry i gęstości porów. Czy są jakieś tańsze alternatywy? Spróbować można np. posypek z nanowłókien keratynowych, które pozwalają osiągnąć podobne efekty wizualne – zagęszczonej fryzury z wypełnionymi ubytkami. Efekt jest natychmiastowy, a cena, w porównaniu do kosztownych zabiegów, znacznie niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *