Zagęszczanie włosów zimą

Zima może ciężko doświadczyć włosy. Podstawą pielęgnacji muszą być lekkie, nieobciążające włosów ani skóry preparaty. Jednak nawet wtedy wygląd skóry głowy i fryzury rzadko są oszałamiające. Zresztą najlepszym dowodem na niszczycielski potencjał tej pory roku jest ilość zamówień na zagęszczanie włosów tuż po rozpoczęciu się wiosny. Co jednak zrobić zimą?

Prawidłowa dbałość to prawidłowe kosmetyki

Żadne zagęszczanie włosów na pewno nie będzie potrzebne, jeśli w kosmetyczce znajdą się odpowiednie kosmetyki. Szampony mogą być nawet dość agresywne, ponieważ pod czapką paradoksalnie brudzą się bardzo mocno, ale już odżywki powinny być maksymalnie lekkie, za to z masek warto w ogóle zrezygnować. Dzięki temu fryzura będzie mogła „oddychać”, a włosy pracować zgodnie z naturalnym rytmem.

Chcesz uniknąć zagęszczania? Jedz marchew!

Zimą włosy są bardzo narażone na uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki. W słoneczne dni dość wysoki jest nawet indeks UV, który odpowiada za ich generowanie, ale poza tym sporo utleniaczy powstaje w organizmie, którego metabolizm musi przyspieszyć i dotyczy to również skóry głowy. Aby zaś ochronić się przed wolnymi rodnikami, potrzeba sporej ilości przeciwutleniaczy, a tę rolę odgrywają witaminy A, E, C, K, by wymienić tylko te najsilniejsze. Dzięki nim włosy są mocne i nawet jeśli na wiosnę podejmiesz decyzję o tym, że zagęszczanie włosów jest jednak niezbędne, to przynajmniej doczepione pasemka będą miały naprawdę solidną podstawę z naturalnych włosów, niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz.

Łysienie zimowe

Wiele osób – i kobiet, i mężczyzn – doświadcza zimę intensywniejszej utraty włosów. Jest to związane po pierwsze ze zmiana diety, w której zaczyna brakować świeżych warzyw i owoców, po drugie ze specyficzną odzieżą, bo pod czapką włosy bardzo się niszczą (a i poza nią wcale nie mniej), a po trzecie także z pielęgnacją, bo mało kto stosuje zimą dedykowane kosmetyki, co należałoby właściwie uznać za podstawę rozsądnej pielęgnacji włosów.

Zagęszczanie włosów zimą z wykorzystaniem którejkolwiek tradycyjnej metody nie jest dobrym pomysłem, ponieważ wszystkie te sposoby wymagają zastosowania jako podpory naturalnych włosów lub przynajmniej skóry głowy, a takie dodatkowe obciążenie prawie zawsze odbija się negatywnie na stanie zdrowia włosów.

Przetrwać zimę

Opinie fryzjerów świadczą o tym, że nie lato, ale właśnie zima nastręcza największych trudności, jeśli chodzi o pielęgnację włosów i to właśnie zimą ich wypadanie stanowi największy problem. Nie ma łatwej odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, ale widać jasno, że potencjalnych przyczyn osłabienia włosów w chłodnej porze roku wcale nie brakuje. Warto jednak pamiętać, że zimą lepiej widać włosy, które się traci – zostają w czapce, na szaliku lub na grubym swetrze. Nie zawsze jest to objaw alarmujący.

A co, gdy przyjdzie wiosna? Polecamy lekturę: Wypadanie włosów wiosną. Dowiedz się więcej na temat wiosennych problemów z włosami, aby im zapobiec, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *